Organizacja Pożytku Publicznego 1 procent

Aktualności

Miejsca Przyjazne Kierowcom: Dyskont Paliwowy Lipiany
  • 15.12.2016

 

Rozpoczynamy cykl MPK czyli Miejsca Przyjazne Kierowcom.

W cyklu tym chcemy prezentować Wam parkingi, stacje paliw, Miejsca Obsługi Podróżnych i inne lokalizacje, które są szczególnie przyjazne i atrakcyjne dla zawodowych kierowców. Miejsca, w których jest wszystko czego w trasie potrzebujecie. Miejsca, w których można dobrze i niedrogo zjeść, w których można porządnie wypocząć, takich miejsc, w których po prostu chce się bywać i do których chce się wracać.

Na adres mpk@truckerslife.eu przesyłajcie nam swoje typy i propozycje lokalizacji, które zasługują na to, żeby zostały zaprezentowane w naszym cyklu. Najciekawsze i najpopularniejsze miejsca pokażemy na naszej stronie i w naszych serwisach społecznościowych. Dziękujemy!

Na pierwszy ogień w naszym cyklu leci: Dyskont Paliwowy Lipiany.

DP Lipiany to całkiem nowe miejsce na mapie miejsc przyjaznych pojazdom cieżarowym. Obiekt znajduje się przy drodze A18, w kierunku granicy polsko-niemieckiej (przejście graniczne Olszyna), obok węzła Krzyżowa.

 

 

Lipiany są częścią nowej sieci dyskontów paliwowych, do której, obok stacji w Lipianach należą jeszcze obiekty w Zgorzelcu i Siechnicach pod Wrocławiem.

Stacja w Lipianach jest jedną z ostatnich na terenie Polski przed przekroczeniem granicy polsko-niemieckiej. Kierowcy zmierzający w kierunku zachodniej Europy mają tu możliwość wykonania tankowania przed przekroczeniem granicy. 

Dyskont jest wyposażony m.in. w myjnię TIR, darmowe Wi-Fi, odkurzacz i kompresor, daje także dostęp do wody pitnej. Do dyspozycji kierowców pozostaje 80 bezpłatnych miejsc dla pojazdów ciężarowych. Na terenie stacji znajduje się kantor, oraz restauracja Picaro, która umożliwia spożycie smacznego posiłku o każdej porze. Market znajdujący się na terenie stacji ma większą powierzchnię oraz bogatszy asortyment niż pozostałe dyskonty w sieci.

Dyskont zarządzany jest przez firmę Citronex Group.

Byliście już w Lipianach? Jakie macie wrażenia z pobytu na tej stacji? Podzielcie się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Chętnie je poznamy.

Już niebawem kolejne stacje w cyklu MPK. Śledźcie naszą stronę i profil na Facebooku.

 

Aktualności